NVvH voor leden

Verkrijg hier toegang tot exclusieve NVvH ledencontent.

10 april 2025

Uitnodiging webinar Spreiding & Concentratie met NVZ/NFU/V&VN/FMS op 16 april 2025

 - Dit bericht is bestemd voor bestuurders van medische staven, msb’s, vmsd’s en hun ondersteuners -

Datum: woensdag 16 april
Tijd: 19.00 tot 20.15 uur

Binnen het Integraal Zorgakkoord (IZA) zijn afspraken gemaakt over de spreiding en concentratie van medisch-specialistische zorg. Complexe zorg wordt geconcentreerd op basis van hogere volumenormen, terwijl veelvoorkomende zorg juist dichtbij huis beschikbaar moet blijven.

Voor de oncologische en vaatchirurgische interventies uit tranche 1 zijn inmiddels de definitieve volumenormen vastgesteld. Nu is het aan elke regio om een definitief herverdelingsscenario op te stellen, dat uiterlijk op 1 juni 2025 aangeleverd moet zijn.

Tijdens het webinar gaan we graag met jullie in gesprek over:

  • Het landelijke proces tot nu toe: wat is er al gebeurd?
  • De vervolgstappen: hoe werken we aan de herverdelingsscenario’s? Wat moet er de komende maanden gebeuren en welke randvoorwaarden gelden?
  • Praktijkvoorbeelden: hoe verloopt de herverdeling van zorg in de praktijk? Twee regio’s delen hun aanpak: welke stappen zijn gezet, hoe zijn stakeholders betrokken, en hoe werken bestuurders en zorgprofessionals hierin samen?
  • Jullie vragen: waar loop je tegenaan en wat kunnen we voor je beantwoorden?

In het webinar is ruimte voor maximaal 2 medisch specialisten vanuit de medische staf, msb en vmsd. 

  • Heeft u interesse? Stuur dan een e-mail naar: nvvh@heelkunde.nl om de Zoom-link en het wachtwoord voor het webinar te ontvangen.